| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 2 Ton 2 Star Split AC (YC24RKY2) |
| Model Name | YC24RKY2 |
| Type | Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 6160.0 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Fixed Speed |
| Indoor W x H x D | 1090.0 mm x 290.0 mm x 23.6 cm |
| Indoor Unit Weight | 51.0 kg |
| Outdoor W x H x D | 790.0 mm x 540.0 mm x 240.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 12.0 kg |
| Panel Display | हां |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1710.0 W |
| Operating Current | 7.8 A |
| Air Circulation | 717.0 CFM |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Deodorizing Filter | हां |
| Other Filter Features | Nanoe-G technology & 2.5PM Filter |
| Auto Restart | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on the Product and 4 Years on the Compressor |
पैनासोनिक 2 Ton 2 Star Split AC (YC24RKY2)
विज्ञापन
5000mAh बैटरी, 13MP कैमरा के साथ Lava Bold N2 Lite लॉन्च, जानें सबकुछ
Artemis II Launch: जानें NASA के SLS रॉकेट की ताकत, जिससे आज शुरू होगा नया Moon मिशन
Ray-Ban Meta Optics Styles लॉन्च, 12MP कैमरा के साथ धांसू AI फीचर्स से लैस, जानें सबकुछ
Redmi 15A 5G vs Realme P4 Lite 5G vs Samsung Galaxy F70e 5G: जानें 15000 में कौन सा है बेस्ट