| ब्रांड | मोटोरोला |
| मॉडल | Moto Y1 Smartwatch |
| Model Name | Moto Y1 |
| Dial Shape | Round |
| Strap Material | Rubber |
| Touchscreen | हां |
| Water Resistant | नहीं |
| Usage | Fitness & Outdoor |
| Ideal For | Unisex |
| Strap Colour | White |
| Dial Colour | White |
| Width | 56 |
| Height | 36 |
| Thickness | 11 mm |
| Diameter | 147 mm |
| Weight (g) | 80.00 |
| Sensor | G Sensor |
| Compatible Device | Xiaomi Redmi |
| Talk time | 5 hr |
| Charge Time | 90 min |
| Charger Type | USB Cable |
| Stand By Time | 260 hr |
| Rechargeable Battery | हां |
| Other Features | Sync Function: Time,Schedule,Read Message Or News;Sport Health: Pedometer,Sedentary Remind,Sleep Monitoring Phone Function(Gsm And 2G Only): Make Phone Call Directly From The Smart Watch,Including Answering And Dial-Up.Sim Slot,Support Make Calls By Bluetooth Or Smart Watch |
| Call Function | हां |
| Bluetooth | हां |
| Bluetooth Version | v4.0 |
| Wi-Fi | नहीं |
| GPS | नहीं |
| Messaging Support | हां |
| Email Support | नहीं |
| Operating Range | 10 m |
| Call Features | With this smartwatch on your wrist, you can receive and make calls, dictate text messages and send them to your friends or colleagues, call a taxi, browse through plenty of apps, and even track your fitness activity - all this without the need to even take your smartphone out. |
| Expandable Memory | 16 GB |
| Display Resolution | 240 x 240 pixels |
| Display Size | 39mm |
| Display Type | Ultra HD |
| Other Display Features | Best In Segment Display, Touch, Chipset And Working Memory |
| Step Count | हां |
| Calorie Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Altimeter | हां |
| Compass | हां |
| Calendar | हां |
| Alarm Clock | हां |
| Chronograph | हां |
| Voice Control | हां |
मोटोरोला Moto Y1 Smartwatch
विज्ञापन
Artemis II: चांद मिशन में क्या खाएंगे एस्ट्रोनॉट? फ्रिज नहीं, ताजा खाना नहीं... NASA ने बताया पूरा सिस्टम
भारत सरकार ने चीनी CCTV कैमरा पर लगाया प्रतिबंध, जानें क्यों
चांद मिशन में भी Microsoft Outlook ने दिया धोखा! एस्ट्रोनॉट ने लाइव स्ट्रीम में मांगी मदद
Redmi 15A 5G की भारत में शुरू हुई बिक्री, जानें प्राइस, स्पेसिफिकेशंस