| ब्रांड | माइक्रोमैक्स |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (L32T7270) |
| Model Name | L32T7270 |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Width x Height x Depth (without stand) | 734.5 x 80 x 431.5 |
| Weight (without stand) | 5.0 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 734.5 x 160 x 480 |
| Weight (with stand) | 6.2 kg |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| PC Audio In | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 2 |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Composite In (Audio Video Cable) | 1 |
| Brightness | Brightness: 300 |
| Contrast Ratio | 3000000:1 |
| View Angle | 178(H)/178(V) |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | Multi Format |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
| Number of Speakers | 2.0 Ch Speaker |
| Speaker Type | Integrated Speakers (Bottom Side) |
| Sound Technology | SRS Sound System |
| Speaker Output RMS | 8W |
| Supported Audio Formats | Multi Format |
| Power Consumption | 45 W |
माइक्रोमैक्स 32 Inch LED HD Ready TV (L32T7270)
विज्ञापन
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत
8 हजार से सस्ता मिल रहा Samsung का 6000mAh बैटरी, 50MP दो कैमरा वाला फोन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स