| ब्रांड | माइक्रोमैक्स |
| मॉडल | 24 Inch LED HD Ready TV (24BA1000HD) |
| Model Name | 24BA1000HD |
| Display Size | 24 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 548 mm x 325 mm x 77 mm |
| Width x Height x Depth (with stand) | 575 mm x 355 mm x 162 mm |
| Stand Type | Plastic |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| NFC Support | नहीं |
| PC Audio In | हां |
| PC D-sub | हां |
| Headphone Jack | हां |
| Digital Audio Output | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | नहीं |
| RF Connectivity Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | नहीं |
| Brightness | 200 nits |
| Contrast Ratio | 3000:01:00 (Static). 16:09 (Dynamic) |
| Picture in Picture (PIP) | नहीं |
| View Angle | 170 Degree |
| Digital Noise Filter | हां |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | MPEG, MP4, AVI |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Magnet, Full Range Speakers |
| Sound Technology | Surround Sound |
| Surround Sound | हां |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | MP3, AAC |
| Power Consumption | 30 W, 1 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Storage Memory | |
| Storage Capacity | 5.5GB |
माइक्रोमैक्स 24 Inch LED HD Ready TV (24BA1000HD)
विज्ञापन
Vivo V70 FE vs Oppo Reno 15C 5G vs OnePlus Nord 5: जानें कौन सा फोन है बेस्ट
Truecaller पर अपना अकाउंट कैसे करें डिलीट, ऐसे अनलिस्ट होगा फोन नंबर
7300mAh बैटरी, 50MP कैमरा वाले OnePlus फोन पर बंपर डिस्काउंट, जानें कितना मिल रहा सस्ता