| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (T8077NEDLK, Black Knight) | ₹ 25,190 |
एलजी 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (T8077NEDLK) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 25,190 है. एलजी 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (T8077NEDLK) की सबसे कम कीमत ₹ 25,190 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (T8077NEDLK) |
| Model Name | T8077NEDLK |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | Black Knight |
| Shade | Black Knight / Black |
| डाइमेंशन | 910.00 x 540.00 x 0.00 |
| Depth | 540 |
| Weight | 33.00 किलो |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Washing Capacity | 7 kg |
| Washing Method | Punch + 3 Pulsator |
| Maximum Spin Speed | 710 rpm |
| In built heater | नहीं |
| Digital Display | हां |
| Display Features | हां |
| Lint Filter | हां |
| Warranty Summary | 2 Years Comprehensive and 10 Years on Motor |
| Covered in Warranty | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase will be Covered Under Warranty. Covers all Manufacturing Defects. |
| Not Covered in Warranty | Rubber and Plastic Parts |
| Warranty Service Type | on site |
एलजी 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (T8077NEDLK)
₹25,190
विज्ञापन
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ
पहली बार! एक फोन में दो तरह के डिस्प्ले, LCD और e-ink स्क्रीन के साथ इस कंपनी ने किया पेश