| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 190 L Direct Cool Single Door 5 Star Refrigerator (GL D201ARGZ, Ruby Glow) | ₹ 20,399 |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 5 Star Refrigerator (GL D201ARGZ) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 20,399 है. एलजी 190 L Direct Cool Single Door 5 Star Refrigerator (GL D201ARGZ) की सबसे कम कीमत ₹ 20,399 फ्लिपकार्ट पर 3rd May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 190 L Direct Cool Single Door 5 Star Refrigerator (GL D201ARGZ) |
| Model Name | GL D201ARGZ |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Smart Inverter Compressor |
| Capacity | 190 L |
| Colours | Ruby Glow |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 5 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 127.70 x 53.40 x 0.00 |
| Depth | 67.1 cm |
| Weight | 33.1 kg |
| Express Freezing | नहीं |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | हां |
| Power Consumption | 104 kw |
| Power Requirement | AC 90-310V |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Glossy |
| Handle type | Ariana Handle |
| Gasket Type | Anti-Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | नहीं |
| Clock | नहीं |
| Deodorizer | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Other Features | Work without Stabilizer, Moist 'N' Fresh, Vegetable Tray with 12.6 L Capacity, Egg Tray, Fastest Ice Making, Lock, Anti Rat Bite |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years on Compressor from LG |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 5 Star Refrigerator (GL D201ARGZ)
₹20,399
विज्ञापन
Upcoming Smartphones May 2026: 200MP कैमरा वाले Vivo X300 Ultra, Oppo Find X9 Ultra जैसे धांसू फोन होंगे लॉन्च
मौत के बाद क्या होता है? वैज्ञानिकों ने दे दिया जवाब
iPhone 18 Pro का डिजाइन लीक, फ्रंट में बड़ा बदलाव, A20 चिपसेट से मिलेगी धांसू परफॉर्मेंस!