| ब्रांड | Koryo |
| मॉडल | 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (KLE55EXUJ91UHD) |
| Model Name | KLE55EXUJ91UHD |
| Display Size | 55 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Brightness | 600 nits |
| Contrast Ratio | Mega Contrast (Static) |
| Digital Noise Filter | हां |
| Supported Video Formats | MP4 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 8 W |
| Power Consumption | 138 W, 2 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | हां |
| RF Capable | हां |
| Weight (without stand) | 17 kg |
| Weight (with stand) | 20 kg |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | नहीं |
| Supported App - Hotstar | हां |
| Operating System Present | हां |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | हां |
Koryo 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (KLE55EXUJ91UHD)
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!