| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| HP 303DW Laser Single Function Monochrome Printer (Black) | ₹ 15,990 |
एचपी 303DW Laser Single Function Wireless Monochrome Printer की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 15,990 है. एचपी 303DW Laser Single Function Wireless Monochrome Printer की सबसे कम कीमत ₹ 15,990 अमेजन पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | एचपी |
| मॉडल | 303DW Laser Single Function Wireless Monochrome Printer |
| Printing Method | Laser |
| Printer Type | Single Function |
| Model Name | 303DW |
| Printing Output | Monochrome |
| Functions | |
| Brand | HP |
| Refill Type | Toner Cartridge |
| Ideal Usage | Home & Small Office |
| Color | Black |
| Print Speed Mono | upto 30 ppm |
| Output Tray Capacity | Up to 100 |
| Input Tray Capacity | Up to 250 |
| Media Types Supported | Plain, Thick, Thin, Cotton, Colored, Pre-Printed, Recycled,Label, Cardstock, Bond, Archive, Thicker |
| Media Size Supported | A4, A5, A5 (LEF), B5 (JIS), oficio, envelopes (DL, C5) |
| Wireless Support | हां |
| Height | 25 cm |
| Width | 35 cm |
| Depth | 25 cm |
| Operating System | Windows 11, Windows 10 |
| Compatible Black Cartridge | HP 181A Black Original Laser Toner Cartridge (W1810A); HP 181X Black Original Laser Toner Cartridge (W1810X); HP 181A Black Original Laser Imaging Drum (W1816A) |
| Power Consumption (Active) | 445W |
एचपी 303DW Laser Single Function Wireless Monochrome Printer
₹15,990
विज्ञापन
Artemis II: चांद मिशन में क्या खाएंगे एस्ट्रोनॉट? फ्रिज नहीं, ताजा खाना नहीं... NASA ने बताया पूरा सिस्टम
भारत सरकार ने चीनी CCTV कैमरा पर लगाया प्रतिबंध, जानें क्यों
चांद मिशन में भी Microsoft Outlook ने दिया धोखा! एस्ट्रोनॉट ने लाइव स्ट्रीम में मांगी मदद
Redmi 15A 5G की भारत में शुरू हुई बिक्री, जानें प्राइस, स्पेसिफिकेशंस