| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| HP 303D Laser Single Function Monochrome Printer (Black) | ₹ 13,999 |
एचपी 303D Laser Single Function Monochrome Printer की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 13,999 है. एचपी 303D Laser Single Function Monochrome Printer की सबसे कम कीमत ₹ 13,999 अमेजन पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | एचपी |
| मॉडल | 303D Laser Single Function Monochrome Printer |
| Printing Method | Laser |
| Printer Type | Single Function |
| Model Name | 303D |
| Printing Output | Monochrome |
| Functions | |
| Brand | HP |
| Refill Type | Toner Cartridge |
| Ideal Usage | Ideal for both low & high-volume printing |
| Color | Black |
| Max Print Resolution (Mono) | Up to 1,200 x 1,200 dpi |
| Print Speed Mono | upto 30 ppm |
| Output Tray Capacity | Up to 100 |
| Input Tray Capacity | Up to 250 |
| Media Types Supported | Plain, Thick, Thin, Cotton, Colored, Pre-Printed, Recycled,Label, Cardstock, Bond, Archive, Thicker |
| Media Size Supported | A4, A5, A5 (LEF), B5 (JIS), oficio, envelopes (DL, C5) |
| Height | 20.2 cm |
| Width | 36.8 cm |
| Depth | 33.4 cm |
| Operating System | Windows 11: 64-bit ; Windows 10; 2016/2019 Server: 32-bit or 64-bit; 1 GB RAM; 16 GB HD; Internet; USB |
| Compatible Black Cartridge | HP 181A Black Original Laser Toner Cartridge (W1810A); HP 181X Black Original Laser Toner Cartridge (W1810X); HP 181A Black Original Laser Imaging Drum (W1816A) |
| Power Consumption (Active) | 445W |
एचपी 303D Laser Single Function Monochrome Printer
₹13,999
विज्ञापन
Artemis II: चांद मिशन में क्या खाएंगे एस्ट्रोनॉट? फ्रिज नहीं, ताजा खाना नहीं... NASA ने बताया पूरा सिस्टम
भारत सरकार ने चीनी CCTV कैमरा पर लगाया प्रतिबंध, जानें क्यों
चांद मिशन में भी Microsoft Outlook ने दिया धोखा! एस्ट्रोनॉट ने लाइव स्ट्रीम में मांगी मदद