| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Huawei Watch GT 6 (46mm) Smartwatch (Black Strap, 46mm) | ₹ 26,999 |
हुवावे Watch GT 6 (46mm) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 26,999 है. हुवावे Watch GT 6 (46mm) की सबसे कम कीमत ₹ 26,999 अमेजन पर 14th May 2026 को है.
| ब्रांड | हुवावे |
| मॉडल | Watch GT 6 (46mm) |
| रिलीज की तारीख | 24 नवंबर 2025 |
| Model Name | Watch GT 6 Pro |
| Dial Shape | Round |
| Strap Material | Rubber |
| Size | Large |
| Touchscreen | 1.47 |
| Interchangeable Strap | हां |
| Water Resistant | 5ATM + IP69 |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Ideal For | Unisex |
| Width | 46mm |
| Height | 46mm |
| Thickness | 10.95mm |
| Diameter | 46mm |
| Sensor | accelerometer, a gyroscope, a magnetometer, an optical heart rate sensor, a barometer, a temperature sensor, an ambient light sensor |
| Compatible Device | Android 9 or later and iOS 13 or newer versions |
| Battery Type | Silicon-Carbon |
| Battery Life | Up to 21 days |
| Bluetooth | हां |
| Bluetooth Version | 6 |
| Wi-Fi | हां |
| GPS | हां |
| Messaging Support | हां |
| Display Resolution | 466x466 pixels |
| Display Size | 46mm |
| Display Type | AMOLED |
| Step Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Compass | हां |
| Calendar | हां |
| Alarm Clock | हां |
| Date & Time Display | हां |
| Number of Buttons | 2 |
| Speaker | हां |
| Microphone | हां |
हुवावे Watch GT 6 (46mm)
₹26,999
विज्ञापन
Tesla के Model Y L की जल्द शुरू होगी भारत में डिलीवरी, जानें प्राइस, रेंज
WhatsApp पर प्राइवेट चैट, कंपनी भी नहीं पढ़ेगी आपकी बातें! जानें क्या है Incognito Chat फीचर
iBall Cinebar 560 Soundbar भारत में लॉन्च: 800W आउटपुट और Dolby Audio सपोर्ट, जानें कीमत