| ब्रांड | हुवावे |
| मॉडल | Watch Ultimate 2 |
| रिलीज की तारीख | 25 नवंबर 2026 |
| Model Name | Watch Ultimate 2 |
| Dial Colour | Silver |
| Dial Shape | Round |
| Touchscreen | 1.5 AMOLED |
| Interchangeable Strap | हां |
| Water Resistant | 20ATM + IP68 + IP69 |
| Water Resistance Depth | 150m |
| Ideal For | Unisex |
| Width | 48.5mm |
| Height | 48.5mm |
| Thickness | 12.9mm |
| Weight (g) | 80.50 |
| Sensor | Optical heart rate sensor, Barometric pressure sensor, Temperature sensor, ECG sensor |
| Compatible Device | HarmonyOS 2.0 and later, Android 9.0 and later, and iOS 13.0 and later |
| Call Function | हां |
| Bluetooth | हां |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Wi-Fi | हां |
| GPS | हां |
| Messaging Support | हां |
| Operating System | HarmonyOS 6.0 |
| Compatible Operating System | HarmonyOS, Android, iOS |
| Processor Name | Kirin W80 |
| Display Resolution | 466x466 pixels |
| Display Type | AMOLED |
| Step Count | हां |
| Heart Rate Monitor | हां |
| Altimeter | हां |
| Compass | हां |
| Calendar | हां |
| Alarm Clock | हां |
| Date & Time Display | हां |
| Number of Buttons | 3 |
हुवावे Watch Ultimate 2
विज्ञापन
Tesla के Model Y L की जल्द शुरू होगी भारत में डिलीवरी, जानें प्राइस, रेंज
WhatsApp पर प्राइवेट चैट, कंपनी भी नहीं पढ़ेगी आपकी बातें! जानें क्या है Incognito Chat फीचर
iBall Cinebar 560 Soundbar भारत में लॉन्च: 800W आउटपुट और Dolby Audio सपोर्ट, जानें कीमत