| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, SUMMER TM RAT518HUD, White) | ₹ 35,200 |
| Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, SUMMER TM RAT518HUD, White) | ₹ 37,949 |
| Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, SUMMER TM RAT518HUD, White) | ₹ 38,690 |
| Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, SUMMER TM RAT518HUD, White) | ₹ 38,690 |
| Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, SUMMER TM RAT518HUD, White) | ₹ 38,690 |
Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (SUMMER TM RAT518HUD) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 35,200 है. Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (SUMMER TM RAT518HUD) की सबसे कम कीमत ₹ 35,200 अमेजन पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Hitachi |
| मॉडल | 1.5 Ton 5 Star Window AC (SUMMER TM RAT518HUD) |
| Model Name | SUMMER TM RAT518HUD |
| Type | Window |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 5350 W |
| Compressor | Rotary |
| Operating Modes | Powerful Mode, Auto Power Save Mode |
| Dehumidification | नहीं |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Auto Climate Technology ACT, Twin Motor Technology |
| Indoor W x H x D | 66 cm x 43 cm x 80.5 cm |
| Indoor Unit Weight | 66 kg |
| Panel Display | हां |
| Cooling Coverage Area | 111 to 150 Sq Ft sq ft |
| ISEER | 3 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1575 W |
| Other Power Features | Current Drawn: 7 A |
| Air Flow Direction | 2-way Direction |
| Other Air Flow Features | Auto Fan Speed, Fan Speed: 4, Twin Air Flow for Uniform Cooling |
| Air Circulation | 500 |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Filter Clean Indicator |
| Other Features | LCD Wireless Remote Controller |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Other Convenience Features | On / Off Timer with Advanced Start-up |
| Warranty Summary | 1 Year on Complete Unit and 5 Years on Compressor |
Hitachi 1.5 Ton 5 Star Window AC (SUMMER TM RAT518HUD)
₹35,200
विज्ञापन