| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 195 L Direct Cool Single Door 5 Star Refrigerator (HRD-2155PSL) |
| Model Name | HRD-2155PSL |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocatory Compressor |
| Capacity | 195 L |
| Colours | Platinum Silver |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 5 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 1218.00 x 530.00 x 0.00 |
| Depth | 628 mm |
| Weight | 30.00 किलो |
| Air Flow Type | Direct Cool |
| Temperature Control | Manual Knob |
| Moisture Control | हां |
| Power Consumption | 151 W |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Stabilizer Free Operation: 135 - 290 V |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Door Finish | PCM |
| Handle type | Exterior |
| Gasket Type | Rubber with Magnet |
| Removable Gasket | नहीं |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | हां |
| Clock | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | 1 Hour Icing Technology |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 10 years on Compressor from Haier |
Haier 195 L Direct Cool Single Door 5 Star Refrigerator (HRD-2155PSL)
विज्ञापन
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत
8 हजार से सस्ता मिल रहा Samsung का 6000mAh बैटरी, 50MP दो कैमरा वाला फोन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स