| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Haier 165 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (HED 171RS P, Red Steel) | ₹ 10,990 |
| Haier 165 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (HED 171RS P, Red Steel) | ₹ 10,990 |
Haier 165 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (HED 171RS P) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 10,990 है. Haier 165 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (HED 171RS P) की सबसे कम कीमत ₹ 10,990 अमेजन पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 165 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (HED 171RS P) |
| रिलीज की तारीख | 31 जनवरी 2023 |
| Model Name | HED 171RS P |
| डोर टाइप | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Normal Compressor |
| Capacity | 5 L |
| Colours | Red Steel |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 1 Star |
| Toughened Glass | नहीं |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 103.50 x 53.10 x 0.00 |
| Depth | 62 cm |
| Weight | 29 kg |
| Express Freezing | हां |
| Moisture Control | हां |
| Power Consumption | 206 W |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Gasket Type | Anti-Fungal Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Direct Cool Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Haier 165 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (HED 171RS P)
₹10,990
विज्ञापन
Tecno Spark 50 5G vs Oppo A6s 5G vs iQOO Z11X 5G: जानें 20K में कौन सा है बेस्ट
200MP कैमरा के साथ Vivo V70 FE आज हो रहा लॉन्च, जानें कैसे देखें लॉन्च इवेंट लाइव
Nothing के AI स्मार्ट ग्लास 2027 में हो सकते हैं लॉन्च, मिलेगा यूनीक डिजाइन!