| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Carrier 1 Ton 3 Star Split AC (12K DURAFRESH NEO, White) | ₹ 34,990 |
Carrier 1 Ton 3 Star Split AC (12K DURAFRESH NEO) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 34,990 है. Carrier 1 Ton 3 Star Split AC (12K DURAFRESH NEO) की सबसे कम कीमत ₹ 34,990 अमेजन पर 28th April 2026 को है.
| ब्रांड | Carrier |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Split AC (12K DURAFRESH NEO) |
| Model Name | 12K DURAFRESH NEO |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2019 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3550 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 80.5 cm x 28.5 cm x 19.4 cm |
| Indoor Unit Weight | 9 kg |
| Outdoor W x H x D | 78 cm x 54 cm x 25 cm |
| Outdoor Unit Weight | 28 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 980W |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | PM 2.5 Micron Filter and HD Filter |
| Auto Restart | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Complete Unit and 5 Years on Compressor |
Carrier 1 Ton 3 Star Split AC (12K DURAFRESH NEO)
₹34,990
विज्ञापन
iQOO Neo 10 नए कलर वेरिएंट में हो रहा 30 अप्रैल को लॉन्च, जानें सबकुछ