| ब्रांड | Blueair |
| मॉडल | Classic 203 Room Air Purifier |
| Model Name | Classic 203 |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Shade | White |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 264 sq ft |
| Control Type | Button |
| Suitable For | Room |
| Air Flow Level | 264 CMH |
| Number of Speed Setting | 3 |
| 3D Circulation Air Flow | हां |
| Ionizer | हां |
| UV Lamp | नहीं |
| Clean Air Delivery Rate | 263 CMH |
| Humidifier | नहीं |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Silent Mode | नहीं |
| Child Lock | नहीं |
| Timer | नहीं |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 60Hz |
| Power Consumption | 220 W |
| Noise Level | 32 dB |
| Operating Temperature | 0-40 Degree C |
| Retractable Cord | नहीं |
| Adjustable Fan | हां |
Blueair Classic 203 Room Air Purifier
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!