| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Blueair 480 I Room Air Purifier (New Classic) | ₹ 54,000 |
Blueair 480 I Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 54,000 है. Blueair 480 I Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 54,000 अमेजन पर 16th May 2026 को है.
| ब्रांड | Blueair |
| मॉडल | 480 I Room Air Purifier |
| Model Name | 480 I |
| Type | Room |
| Filter Type | Hepa |
| डाइमेंशन | 59.00 x 50.00 x 0.00 |
| Depth | 27.5cm |
| Weight | 14 Kg |
| Material | Galvanised Steel |
| Coverage Area | 434 Sq ft. |
| Control Type | Remote control |
| Suitable For | suitable for bedroom / living room large |
| Technology Used | HEPA silent technology |
| Air Flow Level | 5 cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 3 |
| Clean Air Delivery Rate | 510m3 |
| Indicators | Filter replacement indicator |
| Portable | हां |
| Timer | हां |
| Power Consumption | 15 - 90 W |
| Noise Level | 32 - 52 dB |
| Certification | AHAM, Energy star, ARB |
| Warranty Summary | 5 years on product |
Blueair 480 I Room Air Purifier
₹54,000
विज्ञापन
Ola की इलेक्ट्रिक व्हीकल्स, बैटरी मैन्युफैक्चरिंग में 2,000 करोड़ रुपये लगाने की तैयारी
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री