| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Bajaj 67 L Room Air Cooler (Coolest Glacier DC 2016, White) | ₹ 13,990 |
| Bajaj 67 L Room Air Cooler (Coolest Glacier DC 2016, White) | ₹ 9,999 |
Bajaj 67 L Room Air Cooler (Coolest Glacier DC 2016) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,999 है. Bajaj 67 L Room Air Cooler (Coolest Glacier DC 2016) की सबसे कम कीमत ₹ 9,999 फ्लिपकार्ट पर 11th May 2026 को है.
| ब्रांड | Bajaj |
| मॉडल | 67 L Room Air Cooler (Coolest Glacier DC 2016) |
| Model Name | Coolest Glacier DC 2016 |
| Color | |
| Type | Room |
| Cooling Media | Wood wool |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 67 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | हां |
| Speed Control | 3 |
| Air Delivery | 1700 m3/hr |
| Air Throw Distance | 23 ft. |
| Air Deflection | 4 Way |
| Cooling Coverage Area | 800 Sq.Ft. |
| Body Material | Plastic |
| Blower/Fan Material | Plastic |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | नहीं |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Dust Filter | नहीं |
| Other Convenience Features | Mosquito Net |
| Power Consumption - Heating | 900 W |
| Width x Height x Depth | 12 cm x 13 cm x 112 cm |
| Weight | 15 kg |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | EXTERNAL EXCESSORIES |
| Warranty Service Type | Home |
Bajaj 67 L Room Air Cooler (Coolest Glacier DC 2016)
₹9,999
विज्ञापन
बच्चों के क्रेयॉन जैसी दिखने वाली Pen Drive! SanDisk Crayola USB-C भारत में लॉन्च
Lyne Startup 70, Startup 68 TWS ईयरबड्स लॉन्च, साथ में Startup 80 कार चार्जर ने भी दी दस्तक, जानें
Oppo Find X10 Pro Max में हो सकती है 200 मेगापिक्सल की ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट