| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 1 Ton 3 Star Split AC (Aluminium Condensor, 123 LYE, White) | ₹ 28,990 |
| Voltas 1 Ton 3 Star Split AC (Aluminium Condensor, 123 LYE, White) | ₹ 33,979 |
Voltas 1 Ton 3 Star Split AC (123 LYE) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 28,990 है. Voltas 1 Ton 3 Star Split AC (123 LYE) की सबसे कम कीमत ₹ 28,990 अमेजन पर 27th April 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Split AC (123 LYE) |
| Model Name | 123 LYE |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3300 W |
| Compressor | High EER Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Aluminium |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 80 cm x 19 cm x 28 cm |
| Indoor Unit Weight | 9 kg |
| Outdoor W x H x D | 84 cm x 54 cm x 30 cm |
| Outdoor Unit Weight | 30 kg |
| Panel Display | हां |
| ISEER | 3 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1061 W |
| Operating Current | 4.8 A |
| Evaporator Fin Type | Gold Fin |
| Other Air Flow Features | Air Flow Volume Indoor: 450 CMH, 3D Air Flow |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | नहीं |
| Warranty Summary | 1 Year for Product & 5 Years for Compressor |
Voltas 1 Ton 3 Star Split AC (123 LYE)
₹28,990
विज्ञापन