| ब्रांड | टीसीएल |
| मॉडल | 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (P6555P65US) |
| Model Name | P6555P65US |
| Display Size | 55 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Power Consumption | 130 W, 0.3 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Width x Height x Depth (with stand) | 142.8 cm x 16.5 cm x 87 cm |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
टीसीएल 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (P6555P65US)
विज्ञापन