| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Symphony 125 L Desert Air Cooler (MOVICOOL L125, Grey) | ₹ 18,491 |
| Symphony 125 L Desert Air Cooler (MOVICOOL L125, Grey) | ₹ 18,710 |
| Symphony 125 L Desert Air Cooler (MOVICOOL L125, Grey) | ₹ 19,830 |
सिंफनी 125 L Desert Air Cooler (MOVICOOL L125) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 18,491 है. सिंफनी 125 L Desert Air Cooler (MOVICOOL L125) की सबसे कम कीमत ₹ 18,491 अमेजन पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | सिंफनी |
| मॉडल | 125 L Desert Air Cooler (MOVICOOL L125) |
| Model Name | MOVICOOL L125 |
| Color | |
| Type | Desert |
| Cooling Media | HONEYCOMB |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | FAN |
| Capacity | 125 L |
| Cooling and Heating | हां |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | MEDIUM, LOW, HIGH |
| Operating | FAN MODE |
| Air Delivery | 5003 cfm |
| Air Throw Distance | 82 ft |
| Air Deflection | 4 WAY |
| Cooling Coverage Area | 1000 sq ft |
| Body Material | ABS |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Number of Fan Blades | 3 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Auto Fill, Mosquito Net, Ionizer, Humidifier |
| Power Requirement | 230V/50HZ |
| Power Consumption - Heating | 1 W |
| Width x Height x Depth | 44 cm x 140 cm x 87 cm |
| Blower/Fan Diameter | 53 cm |
| Warranty Summary | This appliance is warranted for 1 year against all manufacturing defects from the date of sale. |
| Covered in Warranty | Warranty of the Product is Limited to Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Damage resulting from accidents, mishandling or negligence on part of the customer. |
| Warranty Service Type | On-site Service, Customer Needs to Call the Nearby Authorized Service Center, Service Engineer will Come to the Site to Get the Product Repaired or Inspected |
सिंफनी 125 L Desert Air Cooler (MOVICOOL L125)
₹18,491
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट