| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | CyberShot DSC WX80 16.2MP Digital Camera |
| Model Name | CyberShot DSC WX80 |
| Model Number | DSC WX80 |
| Series | Cyber-shot |
| Color | Black |
| Type | Digital Camera |
| Effective Pixels | 16.2 मेगापिक्सल |
| Dimensions(WxHxD) | 9.2 x 2.2 x 5.2 cm |
| Face Detection | हां |
| Wide Angle | हां |
| Temperature | 0 to 40 |
| Sensor Type | CMOS |
| ISO Rating | ISO 100 - 12800 |
| Other Sensor Features | Exmor CMOS |
| Digital Zoom | 32x |
| Optical Zoom | 8x |
| Aperture Range | F3.3 W - F6.3 T |
| Auto Focus | हां |
| White Balancing | Auto, Daylight, Cloudy, Fluorescent, Incandescent, Flash, One Push, One Push Set |
| Self-timer | हां |
| Continuous Shots | Yes, 10 Shots at 10 fps |
| Built-in Flash | हां |
| Flash Modes | Auto, Flash On, Slow Sync, Flash Off, Advanced Flash |
| Image Format | JPEG, DCF, DPOF |
| Aspect Ratio | 43, 169 |
| Red Eye Reduction | हां |
| Image Stabilizer | हां |
| Image Sizing | 4608 x 3456 16 M |
| Display Size | 3 इंच |
| LCD Display Image Resolution | 230400 dots |
| LCD Display Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Inbuilt Memory | 48 MB |
| Upgradable Memory | हां |
| Card Type | SD / SDHC / SDXC / microSD / microSDHC / microSDXC / Stick Duo / Stick PRO Duo / Stick PRO Duo High Speed / Stick PRO HG Duo / Stick Micro / Stick Micro Mark 2 |
| Power Supply | AC 100 - 240 V, 50/60 Hz, Output DC 5 V |
| Battery Type | Lithium ion |
| Microphone | Stereo |
| Video Format | AVCHD 2.0, MPEG-4 AVC |
| Audio Video Interface | Video Output |
| Delete Function | हां |
| Shooting Modes | Superior Auto, Intelligent Auto, Easy Shooting, Program Auto, Movie Mode, Panorama, Scene Selection, Picture Effect, 3D, Background Defocus, Intelligent Sweep Panorama |
सोनी CyberShot DSC WX80 16.2MP Digital Camera
विज्ञापन
Zepto बेच रहा 24 हजार रुपये सस्ता iPhone 17 Pro Max, सबसे तगड़ा डिस्काउंट
Vivo V70 FE vs Oppo Reno 15C 5G vs OnePlus Nord 5: जानें कौन सा फोन है बेस्ट
Truecaller पर अपना अकाउंट कैसे करें डिलीट, ऐसे अनलिस्ट होगा फोन नंबर