| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | CyberShot DSC WX350 18.2MP Digital Camera |
| Model Name | CyberShot DSC WX350 |
| Color | Black |
| Type | Digital Camera |
| Effective Pixels | 18.2 मेगापिक्सल |
| Dimensions(WxHxD) | 3.6 x 10.2 x 5.8 cm |
| Face Detection | हां |
| Temperature | 0 to 40 |
| Sensor Type | CMOS |
| ISO Rating | ISO 80 - 1600 |
| Other Sensor Features | Sensor Type Exmor R CMOS |
| Digital Zoom | 204x |
| Optical Zoom | 20x |
| Aperture Range | F3.5 - F6.5 |
| Other Lens Features | Focal Length 35 mm Conversion 27 - 540 mm Still Image 169, 25 - 500 mm Still Image 43, 27 - 540 mm SteadyShot Standard, 27 - 760 mm SteadyShot Active, 29 - 780 mm SteadyShot Intelligent Active Movie 169, 33 - 660 mm SteadyShot Standard, 33 - 930 mm SteadyShot Active, 36 - 950 mm SteadyShot Intelligent Active Movie 43, Precision Digital Zoom Still Image 18 M 80x, 10 M 107x, 5 M 151x, VGA 306x, 13 M 169 80x, 2 M 169 204x, Clear Image Zoom 18 M 80x, 10 M 107x, 5 M 151x, VGA 306x, 13 M 169 80x, 2 M 169 204x |
| Focus Range | iAuto and Program Auto 5 cm - Infinity W, 200 cm - Infinity T |
| Auto Focus | हां |
| White Balancing | Auto, Daylight, Cloudy, Incandescent, Fluorescent Cool White, Fluorescent Day White, Fluorescent Daylight, Flash, Custom |
| Other Focus Features | Auto Focus Illuminator Auto / Off, Face Detection Mode Off / On, Face Detection Maximum 8 Faces |
| Exposure Compensation | 1/3 EV Steps +/- 2.0 EV |
| Self-timer | हां |
| Other Shutter Features | 0.011 sec Shutter Release Time Lag |
| Flash Modes | Auto, Flash On, Slow Synchro, Flash Off, Advanced Flash |
| Gross Pixel | 21.1 MP |
| Image Stabilizer | हां |
| Still Image Size | 4896 x 2752 13 M, 3648 2056 7.5 M, 1920 1080 2.1 M |
| Display Size | 3 इंच |
| LCD Display Image Resolution | 460800 dots |
| Other Display Features | Picture Effect HDR Painting, Rich-tone Monochrome, Miniature, Toy Camera, Pop Color, Partial Color, Soft High-key, Water Color, Posterization, Retro Photo, Soft Focus, High Contrast Mono, Illustration, Playback Slide Show Video Out HD HDMI, Automatic Image Rotation, Slide Show Movie, Slideshow with Music |
| Wifi | हां |
| Wireless Connectivity | हां |
| Upgradable Memory | हां |
| Card Type | Memory Stick Duo Still Image / Movies / Memory Stick PRO Duo Still Image / Movies / Memory Stick PRO Duo - High Speed / Memory Stick PRO HG Duo / SD / SDHC / SDXC / Memory Stick Micro / Memory Stick Micro Mark 2 / microSD / microSDHC / microSDXC |
| Power Requirement | AC 100 - 240 V, 50/60 Hz, 70 mA, Output Voltage DC 5 V, 0.5 A |
| Battery Type | Lithium ion |
| Other Storage Features | USB Connection Mass Storage |
| Microphone | Built-in Microphone Stereo |
| Shooting Modes | Superior Auto, Intelligent Auto, Program Auto, Movie Mode, Panorama, Scene Selection |
| Scene Modes | High Sensitivity, Night Scene, Night Portrait, Portrait, Landscape, Beach, Snow, Fireworks, Gourmet, Pet, Soft Skin, Handheld Twilight, Anti Motion Blur, Backlight Correction HDR |
सोनी CyberShot DSC WX350 18.2MP Digital Camera
विज्ञापन
200 मेगापिक्सल कैमरा, 7000mAh बैटरी के साथ Vivo V70 FE लॉन्च, जानें सबकुछ
Redmi Note 15 SE भारत में लेटेस्ट AI फीचर्स, 5800mAh बैटरी के साथ लॉन्च, जानें सबकुछ
Google ने अपना AI Pro प्लान किया अपग्रेड, अब मिलेगी 5TB क्लाउड स्टोरेज, जानें सबकुछ