| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 40 Inch LCD Full HD TV (KLV-40R352D) |
| Model Name | KLV-40R352D |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Series | Bravia |
| Launch Year | 2016 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 924 mm x 550 mm x 65 mm |
| Weight (without stand) | 6.5 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 924 mm x 568 mm x 183 mm |
| Weight (with stand) | VESA Hole Pitch: 100 x 100 mm, AC Power Adapter Size W x H x D: ACDP-060S02 143 x 54 x 31 mm, ACDP-060E02 128.5 x 56 x 33.5 mm, DC Cable Length of AC Adapter: 1500 mm, Stand Width: 579 mm |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Audio Out | 1 Side / Hybrid with HP |
| RF Connectivity Input | 1 Rear |
| Component In (RGB Cable) | Component Video Y / Pb / Pr Input: 1 Rear Hybrid with Composite |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Full Range, Open Baffle |
| Sound Technology | Dolby Digital |
| Speaker Output RMS | 10 W |
| Power Consumption | 51 W, 0.4 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:9, Auto Wide, Wide Mode: Full / Normal / Wide Zoom / Zoom, Normal / Full 1 / Full 2 for PC, 4:3 Default |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
सोनी 40 Inch LCD Full HD TV (KLV-40R352D)
विज्ञापन
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा