| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 32 Inch LED TV (KDL-32W600) |
| Model Name | KDL-32W600 |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | नहीं |
| Width x Height x Depth (without stand) | 721 mm x 436 mm x 69 mm |
| Weight (without stand) | 6.7 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 721 mm x 463 mm x 197 mm |
| Weight (with stand) | 7.7 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Headphone Jack | 1 (Side / Hybrid) |
| Digital Audio Output | 1 (Bottom) |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 1 (Side / Hybrid) |
| Component In (RGB Cable) | 1 (Bottom / Hybrid) |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Full Range |
| Sound Technology | Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, Dolby Digital |
| Speaker Output RMS | 10 W |
| Power Consumption | 67 W, 0.5 W (Standby) |
| Picture Engine | X-Reality Pro |
| Picture And Picture (PAP) | हां |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| RF Capable | हां |
सोनी 32 Inch LED TV (KDL-32W600)
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ