| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Sony 24 Inches WXGA LED TV (KLV-24P412C, Black) | ₹ 16,000 |
सोनी 24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,000 है. सोनी 24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C) की सबसे कम कीमत ₹ 16,000 अमेजन पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C) |
| Model Name | KLV-24P412C |
| Display Size | 24 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Smart TV | नहीं |
| Launch Year | 2015 |
| Width x Height x Depth (without stand) | Approx. 558 x 341 x 65 (45) mm |
| Weight (without stand) | Approx. 4 Kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | Approx. 558 x 367 x 147 mm |
| Weight (with stand) | Approx. 4.2 Kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| PC Audio In | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 1 (down/Hybrid with HP) |
| Component In (RGB Cable) | Component Video (Y / Pb / Pr) Inputs 1 (Bottom Hybrid with Composite) |
| Composite In (Audio Video Cable) | 1 (Bottom Hybrid with Component) |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Type: Open Baffle, Configuration: 2 Ch, Full range (106 x 44.5 mm) x 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | WAV/MP3/WMA |
| Power Consumption | Active: 41 Watts, (Standby): 0.32 Watts |
| RF Capable | हां |
| View Angle | Horizontal: 178 Degree, Vertical: 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | MPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVI (XVID)/AVI (MotionJpeg)/WMV9/MKV; USB Super Multi-Format Play: XviD/M-JPEG/MKV |
सोनी 24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C)
₹16,000
विज्ञापन
Artemis II: चांद मिशन में क्या खाएंगे एस्ट्रोनॉट? फ्रिज नहीं, ताजा खाना नहीं... NASA ने बताया पूरा सिस्टम
भारत सरकार ने चीनी CCTV कैमरा पर लगाया प्रतिबंध, जानें क्यों
चांद मिशन में भी Microsoft Outlook ने दिया धोखा! एस्ट्रोनॉट ने लाइव स्ट्रीम में मांगी मदद