| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Singer 50 L Desert Air Cooler (Atlantic Junior, Grey & White) | ₹ 7,999 |
Singer 50 L Desert Air Cooler (Atlantic Junior) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 7,999 है. Singer 50 L Desert Air Cooler (Atlantic Junior) की सबसे कम कीमत ₹ 7,999 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | Singer |
| मॉडल | 50 L Desert Air Cooler (Atlantic Junior) |
| Model Name | Atlantic Junior |
| Color | |
| Type | Desert |
| Cooling Media | Honey Comb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 50 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Speed Control | 3 |
| Air Delivery | 1200 cfm |
| Motor Speed | 1300 RPM |
| Air Deflection | 1300 RPM |
| Cooling Coverage Area | 250 Sq.Ft. |
| Body Material | ABS Plastic |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Power Requirement | AC 230 V |
| Power Consumption - Heating | 160W |
| Width x Height x Depth | 530mm x 390mm x 900mm |
| Warranty Summary | 1 year Company Warranty |
| Covered in Warranty | Defects which Occurs Under Conditions of Normal Operations and Proper Use |
| Not Covered in Warranty | he Warranty Does Not Cover Incorrect Usage of Product in Combination with any other Substance or Product, Used for Commercial Purpose, Defects Developed Due to Faulty Care / Maintenance / Alterations to the Product / Parts |
| Warranty Service Type | Manufacturing Warranty |
Singer 50 L Desert Air Cooler (Atlantic Junior)
₹7,999
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा