| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Singer 36 L Personal Air Cooler (Atlantic Pride 36 L, White) | ₹ 6,899 |
Singer 36 L Personal Air Cooler (Atlantic Pride 36 L) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,899 है. Singer 36 L Personal Air Cooler (Atlantic Pride 36 L) की सबसे कम कीमत ₹ 6,899 फ्लिपकार्ट पर 14th May 2026 को है.
| ब्रांड | Singer |
| मॉडल | 36 L Personal Air Cooler (Atlantic Pride 36 L) |
| Model Name | Atlantic Pride 36 L |
| Color | |
| Type | Personal |
| Cooling Media | Honey Comb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 36 L |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | Low, Medium, High |
| Air Delivery | 1500 cfm |
| Air Throw Distance | 6 ft |
| Cooling Coverage Area | 100 sq ft |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Mosquito Net |
| Power Requirement | 230 V |
| Power Consumption - Heating | 150 W |
| Width x Height x Depth | 45 cm x 80 cm x 30 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Onsite Company Manufacturer Warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | The company is not responsible for any consequential loss or damages caused due to customer negligence. |
| Warranty Service Type | Customer needs to call Singer Customer Care no-1800 103 3474 or SMS at SMS Helpline No-9555390390 to register complaint. |
Singer 36 L Personal Air Cooler (Atlantic Pride 36 L)
₹6,899
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max में होगी 8,000mAh की पावरफुल बैटरी, 200 मेगापिक्सल प्राइमरी कैमरा
PS Plus May धमाका! Red Dead Redemption 2 समेत फ्री मिलेंगे ये 7 बड़े गेम्स