| ब्रांड | शार्प |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (LC-40LE835M) |
| Model Name | LC-40LE835M |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 938 mm x 588 mm x 41 mm |
| Width x Height x Depth (with stand) | 938 mm x 636 mm x 264 mm |
| Weight (with stand) | 16.5 kg |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Digital Technology |
| Surround Sound | SRS TruSurround HD |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 109 W, 0.3 W (Standby) |
| No of USB Port | 4 |
| PC Audio In | 1 |
| Headphone Jack | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Contrast Ratio | Mega Contrast (Static) |
शार्प 40 Inch LED Full HD TV (LC-40LE835M)
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्