| ब्रांड | सैनसुई |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (Pro View 40VAOFHDS / 40NVAOFHDS) |
| Model Name | 40VAOFHDS / 40NVAOFHDS |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Series | Pro View |
| Launch Year | 2019 |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 915mm x 540mm x 95mm |
| Weight (without stand) | 6.34kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 915mm x 590mm x 230mm |
| Weight (with stand) | 6.4kg |
| Stand Type | Table Top |
| Number of Cores | क्वाड-कोर |
| Processor | Quad Core |
| Graphic Processor | Penta Core Mali-450 |
| RAM Capacity | |
| Storage Memory | |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | हां |
| Supported App - Hotstar | हां |
| Operating System Present | हां |
| Operating System | Android Based |
| Screen Mirroring | हां |
| RAM | 1 जीबी |
| Storage Capacity | 8GB |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| PC Audio In | नहीं |
| PC D-sub | नहीं |
| Headphone Jack | हां |
| Digital Audio Output | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | नहीं |
| RF Connectivity Input | हां |
| Brightness | 320 nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Static) |
| Picture And Picture (PAP) | नहीं |
| View Angle | 178 Degree |
| Digital Noise Filter | हां |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Box |
| Sound Technology | Immersive High Quality Sound |
| Surround Sound | हां |
| Speaker Output RMS | 20W |
| Power Consumption | 85W, 0.5W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | नहीं |
| RF Capable | नहीं |
| Battery Type | AAA |
सैनसुई 40 Inch LED Full HD TV (Pro View 40VAOFHDS / 40NVAOFHDS)
विज्ञापन
Ola Electric की जोरदार रिकवरी, मार्च में बिक्री 150 प्रतिशत बढ़ी
मेघालय के पहाड़ों पर सैटेलाइट से मिलेगा इंटरनेट! Starlink और सरकार के बीच हुई डील
AI सर्च में आगे रहना है तो ब्रांड्स को क्या करना होगा? ये प्लेटफॉर्म आएंगे काम
1 अप्रैल से बदले ट्रैवल रूल्स, बिना e-Arrival Card एंट्री हो सकती है स्लो, जानें पूरा प्रोसेस