| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 49 Inch LED Full HD TV (TH-49CS580D) |
| Model Name | TH-49CS580D |
| Display Size | 49 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | हां |
| Launch Year | 2015 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1106 mm x 644 mm x 63 mm |
| Weight (without stand) | 14 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1106 mm x 693 mm x 235 mm |
| Weight (with stand) | 16 kg |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component Video Input Shared with Composite: RCA Phono Type x 1 Rear |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Full Range |
| Surround Sound | V-audio Surround Mode |
| Speaker Output RMS | 10 W x 2 W |
| Supported Audio Formats | MP3, AAC, WMA Pro, FLAC, WAV |
| Power Consumption | 124 W, 0.2 W (Standby) |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | AVI, MKV, WMV, MP4, M4v, FLV, 3GPP, VRO, VOB, TS, PS |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
पैनासोनिक 49 Inch LED Full HD TV (TH-49CS580D)
विज्ञापन
25 इंच बड़े 300Hz डिस्प्ले के साथ Redmi G25 2026 गेमिंग मॉनिटर हुए लॉन्च, जानें सबकुछ
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत
8 हजार सस्ता खरीदें Samsung का 6000mAh बैटरी, 50MP कैमरा वाला फोन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!