| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (TH-40ES500D) |
| Model Name | TH-40ES500D |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 909 mm x 523 mm x 54 mm |
| Weight (without stand) | 8.5 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 909 mm x 573 mm x 226 mm |
| Weight (with stand) | 9 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 10 W |
| Power Consumption | 0.5 W (Standby) |
पैनासोनिक 40 Inch LED Full HD TV (TH-40ES500D)
विज्ञापन
क्रिप्टो मार्केट में बिकवाली से दो सप्ताह के निचले लेवल पर Bitcoin
Vodafone Idea के नए इंटरनेशनल रोमिंग प्लान पेश, अब 30 दिनों की वैधता के साथ मिलेगा 70GB इंटरनेट