| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Panasonic 2 Ton 5 Star Inverter Split AC (CS/CU-NU24XKYWA, White) | ₹ 62,304 |
पैनासोनिक 2 Ton 5 Star Inverter Split AC (CS/CU-NU24XKYWA) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 62,304 है. पैनासोनिक 2 Ton 5 Star Inverter Split AC (CS/CU-NU24XKYWA) की सबसे कम कीमत ₹ 62,304 फ्लिपकार्ट पर 14th May 2026 को है.
| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 2 Ton 5 Star Inverter Split AC (CS/CU-NU24XKYWA) |
| रिलीज की तारीख | 25 जनवरी 2022 |
| Model Name | CS/CU-NU24XKYWA |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 2.0 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2022 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 6200 W |
| Compressor | Twin Rotary Compressor |
| Refrigerant | R32 |
| Operating Modes | Auto, Cool, Fan, Dry |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Inverter Technology |
| Indoor W x H x D | 23.5 cm x 29 cm x 107 cm |
| Indoor Unit Weight | 12 kg |
| Outdoor W x H x D | 29.9 cm x 61.9 cm x 82.4 cm |
| Outdoor Unit Weight | 30 kg |
| Indoor Noise Level | High - 50 dB, Low - 43 dB |
| Cooling Coverage Area | 260 sq.ft. |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 4.6 W/W |
| Power Requirement | AC 230V |
| Power Consumption | 1740 W |
| Evaporator Fin Type | Aluminium |
| Condenser Fin Type | Aluminium |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Circulation | 18 mᵌ/min |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| LED Backlit Buttons | हां |
| Night Glow Buttons | हां |
| Battery Type | 2 AAA Batteries |
| Other Features | Backlit with Illuminance Button |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | Temperature Display |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty, 4 Years on PCB, 9 Years on Compressor and 4 Years on ODU Casing |
पैनासोनिक 2 Ton 5 Star Inverter Split AC (CS/CU-NU24XKYWA)
₹62,304
विज्ञापन
PS Plus May धमाका! Red Dead Redemption 2 समेत फ्री मिलेंगे ये 7 बड़े गेम्स
क्रिप्टो मार्केट में गिरावट, Bitcoin का प्राइस 80,000 डॉलर से नीचे
iQOO Z11 भारत में लॉन्च के लिए तैयार! 165Hz डिस्प्ले, दमदार Snapdragon प्रोसेसर से हो सकता है लैस