| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Panasonic 2 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-SU24YKYWA, White) | ₹ 62,999 |
पैनासोनिक 2 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-SU24YKYWA) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 62,999 है. पैनासोनिक 2 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-SU24YKYWA) की सबसे कम कीमत ₹ 62,999 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 2 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-SU24YKYWA) |
| Model Name | CS/CU-SU24YKYWA |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2023 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 6300 W |
| Compressor | Inverter Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Operating Modes | 7 in 1 Convertible Mode |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Shield Blu Technology |
| Indoor W x H x D | 107 cm x 29 cm x 23.5 cm |
| Indoor Unit Weight | 12 kg |
| Outdoor W x H x D | 78.1 cm x 55.5 cm x 28.1 cm |
| Outdoor Unit Weight | 28.5 kg |
| Indoor Noise Level | High - 50 dB, Low - 43 dB |
| ISEER | 3.95 W/W |
| Power Requirement | AC 230V |
| Power Consumption | 1234.16 kWh |
| Operating Current | 9.6 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 2 Way Air Direction |
| Air Circulation | 636 CFM |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | Temperature Display |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product, 5 Years Warranty on PCB and 10 Years Warranty on Compressor |
पैनासोनिक 2 Ton 3 Star Inverter Split AC (CS/CU-SU24YKYWA)
₹62,999
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा