| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Motorola 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MTFL805NHNJB, Blue) | ₹ 22,190 |
मोटोरोला 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MTFL805NHNJB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 22,190 है. मोटोरोला 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MTFL805NHNJB) की सबसे कम कीमत ₹ 22,190 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | मोटोरोला |
| मॉडल | 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MTFL805NHNJB) |
| मॉडल नेम | MTFL805NHNJB |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Blue |
| शेड | Polar Blue |
| डाइमेंशन | 85.00 x 59.50 x 0.00 |
| डेप्थ | 49.5 cm |
| वजन | 57 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| आउटर बॉडी मटीरियल | PCM |
| टेक्नोलॉजी यूज्ड | Digital Inverter Motor |
| Wash Program Types | 16 |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 8 kg |
| वॉशिंग मैथड | Tumble Wash |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1400 RPM |
| Dryer Type | Spin Dry |
| Quick Wash | हां |
| Hot Wash | हां |
| Pre-wash Soak | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| Fuzzy Logic | हां |
| Other Wash Modes | Tub Clean, Rapid Wash, Steam Wash |
| पावर कंज्मपशन | 1900 W |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | 240V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| डिस्प्ले फीचर्स | हां |
| Memory Backup | हां |
| लिंट फिल्टर | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| Transparent Window Display | हां |
| वारंटी समरी | 2 Years Warranty on Product and 10 Years Special Warranty on Wash Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | Flipkart India Private Limited warranties the product, Warranty of the Product is Limited to Manufacturing Defects Only, Please refer to the user manual for more details. |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Warranty Does Not Cover any External Accessories, Damage Caused to the Product Due to Improper Installation by Customer or from unauthorised parties & deviation from the instructions set out in the user manual. Please refer to the user manual for more details. |
| वारंटी सर्विस टाइप | On-site technician support is available for your product. To register warranty-related requests for Motorola Televisions/Soundbar/Home Theatres/Refrigerator/Washing Machine/Air Conditioners/ Air Purifier/Streaming Device, please contact Customer Support by calling 080-45471080 and 080-69290880 or via an e-mail to support.moto@flipkart.com. |
मोटोरोला 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (MTFL805NHNJB)
₹22,190
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!