| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Motorola 12 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MTTL1205NNNHG, Black & Grey) | ₹ 38,990 |
मोटोरोला 12 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MTTL1205NNNHG) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 38,990 है. मोटोरोला 12 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MTTL1205NNNHG) की सबसे कम कीमत ₹ 38,990 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | मोटोरोला |
| मॉडल | 12 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MTTL1205NNNHG) |
| मॉडल नेम | MTTL1205NNNHG |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Black & Grey |
| शेड | Mid Black |
| डाइमेंशन | 111.00 x 69.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 68 cm |
| वजन | 40 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| आउटर बॉडी मटीरियल | PCM |
| Wash Program Types | 10 |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 12 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 700 RPM |
| Dryer Type | Spin Dry, Air Dry |
| Fuzzy Logic | हां |
| Water Level Selector | हां |
| Water Consumption | 11.05 L |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 230-240V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | नहीं |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Memory Backup | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Transparent Window Display | हां |
| वारंटी समरी | 2 Years Comprehensive Warranty and 5 Years Warranty on Wash Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | Flipkart India Private Limited warranties the product, Warranty of the Product is Limited to Manufacturing Defects Only, Please refer to the user manual for more details. |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Warranty Does Not Cover any External Accessories, Damage Caused to the Product Due to Improper Installation by Customer or from unauthorised parties & deviation from the instructions set out in the user manual. Please refer to the user manual for more details. |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |
मोटोरोला 12 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MTTL1205NNNHG)
₹38,990
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!