| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Mitashi 46 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (MSD050RF100, Silver) | ₹ 6,499 |
मिताशी 46 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (MSD050RF100) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,499 है. मिताशी 46 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (MSD050RF100) की सबसे कम कीमत ₹ 6,499 फ्लिपकार्ट पर 31st May 2026 को है.
| ब्रांड | मिताशी |
| मॉडल | 46 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (MSD050RF100) |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocatory |
| Capacity | 46 L |
| Colours | Silver |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | नहीं |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 49.30 x 47.40 x 0.00 |
| Depth | 44.6 cm |
| Weight | 15.00 किलो |
| Model Name | MSD050RF100 |
| Door Type | Single Door |
| Air Flow Type | नहीं |
| Temperature Control | नहीं |
| Express Freezing | नहीं |
| Moisture Control | नहीं |
| Power Consumption | 60 W |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 50 Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Rated Current: 0.6 A |
| Shelf Material | Wired Shelf |
| Handle type | Recessed |
| Gasket Type | हां |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | हां |
| Clock | नहीं |
| Deodorizer | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | नहीं |
| Technology Used | Direct Cool |
| Other Features | Panel Material: Metal, Foaming Agent: Cyclopentane, Noise Level: 40 dB, Condenser Type: Inside, Door Balcony: 2, Evaporator Type: Blowing, U Shape, Refrigerant Charge g - R600a/19 |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 5 Years on Compressor |
मिताशी 46 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (MSD050RF100)
₹6,499
विज्ञापन
Tesla ने भारत में लॉन्च किया मॉडल Y का प्रीमियम RWD वेरिएंट, जानें प्राइस, रेंज
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस