| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Mitashi 240 L Direct Cool Double Door 3 Star Refrigerator (MiRFDDM240V25, Maroon) | ₹ 16,990 |
| Mitashi 240 L Direct Cool Double Door 3 Star Refrigerator (MiRFDDM240V25, Maroon) | ₹ 22,990 |
मिताशी 240 L Direct Cool Double Door 3 Star Refrigerator (MiRFDDM240V25) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,990 है. मिताशी 240 L Direct Cool Double Door 3 Star Refrigerator (MiRFDDM240V25) की सबसे कम कीमत ₹ 16,990 अमेजन पर 31st May 2026 को है.
| ब्रांड | मिताशी |
| मॉडल | 240 L Direct Cool Double Door 3 Star Refrigerator (MiRFDDM240V25) |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocatory |
| Capacity | 240 L |
| Colours | Maroon |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | नहीं |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 1440.00 x 523.00 x 0.00 |
| Depth | 543 mm |
| Weight | 40.00 किलो |
| Model Name | MiRFDDM240V25 |
| Door Type | Double Door |
| Air Flow Type | नहीं |
| Temperature Control | नहीं |
| Express Freezing | नहीं |
| Moisture Control | नहीं |
| Power Consumption | 740 W |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 50 Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Rated Current: 1.2 A, Rated Input Power: 120 W, Maximum Rated Power Lamp: 15 W, Energy Saving |
| Shelf Material | Wired Shelf |
| Gasket Type | हां |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | हां |
| Clock | नहीं |
| Deodorizer | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | नहीं |
| Technology Used | Direct Cool |
| Other Features | Ice Tray: 1, Door Bumper: 3, Climate Type: ST/T, Electrical Shock Protect Mode: I, Vesicant: CsH10 CP, Noise: 40 dB, Manual Defrost, Freezing Capacity: 2.5 kg/24 hrs, Storage Volume: 210 L |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 5 Years on Compressor |
मिताशी 240 L Direct Cool Double Door 3 Star Refrigerator (MiRFDDM240V25)
₹16,990
विज्ञापन
Tesla ने भारत में लॉन्च किया मॉडल Y का प्रीमियम RWD वेरिएंट, जानें प्राइस, रेंज
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस