| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Midea 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MA200W70/G-IN, Grey) | ₹ 13,990 |
| Midea 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MA200W70/G-IN, Grey) | ₹ 15,490 |
Midea 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MA200W70/G-IN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 13,990 है. Midea 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MA200W70/G-IN) की सबसे कम कीमत ₹ 13,990 Croma पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Midea |
| मॉडल | 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MA200W70/G-IN) |
| रिलीज की तारीख | 5 जून 2021 |
| Model Name | MA200W70/G-IN |
| Type | Top Load |
| Function Type | Fully Automatic |
| Colours | Grey |
| Shade | Dark Grey |
| डाइमेंशन | 91.50 x 51.50 x 0.00 |
| Depth | 52.5 cm |
| Weight | 31 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Wash Program Types | 8 - Normal, Quick, Strong, Heavy, Soft, Jeans, Baby Care, Spin Only |
| Washing Capacity | 7 kg |
| Washing Method | Pulsator |
| Maximum Spin Speed | 680 RPM |
| Dryer Type | Spin Dry |
| Quick Wash | हां |
| Hot Wash | नहीं |
| Pre-wash Soak | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| Fuzzy Logic | हां |
| Water Level Selector | हां |
| Other Wash Modes | Auto Clean Function |
| Power Requirement | AC 230-240V, 50Hz |
| Wash Motor Rating | 135 W |
| Spin Motor Rating | 135 W |
| In built heater | नहीं |
| Digital Display | हां |
| Display Features | हां |
| Child Lock | हां |
| Memory Backup | हां |
| Lint Filter | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| Wheel Support | नहीं |
| Shock Proof | हां |
| Wrinkle Prevention | नहीं |
| Transparent Window Display | हां |
| Other Features | Rust Proof Outer Body, Health Guard, One Touch Smart Wash, Soft Close Lid, Air Fresh Chamber, Easy to Clean Metal Lint Filter, Auto Stop, Soak Wash |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty on Product |
| Covered in Warranty | All Functional Breakdown which is not a Customer Misuse will be Covered under Warranty. |
| Not Covered in Warranty | Aesthetic Parts will not be Covered under Warranty. |
| Warranty Service Type | Technician Visit |
Midea 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (MA200W70/G-IN)
₹13,990
विज्ञापन