| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Midea 7.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MWMSA075GPG, Black & Grey) | ₹ 9,190 |
Midea 7.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MWMSA075GPG) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,190 है. Midea 7.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MWMSA075GPG) की सबसे कम कीमत ₹ 9,190 अमेजन पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Midea |
| मॉडल | 7.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MWMSA075GPG) |
| मॉडल नेम | MWMSA075GPG |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Semi Automatic |
| कलर | Black & Grey |
| शेड | Black & Grey |
| डाइमेंशन | 96.50 x 74.50 x 0.00 |
| डेप्थ | 42.5 cm |
| वजन | 17 kg |
| Tub Material | Polypropylene |
| आउटर बॉडी मटीरियल | Polypropylene |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 7.5 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1300 rpm |
| Quick Wash | नहीं |
| Pre-wash Soak | हां |
| Spin Only | हां |
| Water Consumption | 46 L |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 220 - 240V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | नहीं |
| डिजिटल डिस्प्ले | नहीं |
| Child Lock | नहीं |
| Memory Backup | नहीं |
| लिंट फिल्टर | हां |
| Tub Self-clean | नहीं |
| Preset Timer | नहीं |
| Wheel Support | हां |
| Shock Proof | हां |
| Wrinkle Prevention | नहीं |
| वारंटी समरी | 2 Years Warranty on Product and 5 Years Warranty on Wash Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts From the Date of Purchase will be Covered Under Warranty. This Also Covers All Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Parts: Outer Cabinet and Plastic Parts. Any Accessories External to the Product. The Product is Not Used according to the Instructions Given in the Instructions Manual. Defects Caused By Improper Use as Determined By the Company Personnel. Modification or Alteration of any Nature Made in the Electrical Circuitry/or Physical Construction of the Set. Site (Where the Premises is Kept) Conditions that Do not Confirm to the Recommended Operating Conditions of the Machine. The Serial Number is Removed, Altered or Obliterated from the Machine. Defects Due to Cause Beyond Control Like Lightning, Abnormal Voltage, Acts of God or While in Transit to the Service Centers or Purchaser's Residence |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |
Midea 7.5 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (MWMSA075GPG)
₹9,190
विज्ञापन