| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Luminous Zelio 1700 Pure Sine Wave Inverter (Black) | ₹ 9,900 |
| Luminous Zelio 1700 Pure Sine Wave Inverter (Black) | ₹ 35,449 |
| Luminous Zelio 1700 Pure Sine Wave Inverter (Black) | ₹ 37,147 |
Luminous Zelio 1700 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,900 है. Luminous Zelio 1700 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 9,900 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | Luminous |
| मॉडल | Zelio 1700 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | Zelio 1700 |
| Type | Pure Sine Wave |
| Fixture Type | Table Top |
| Solar Power Compatible | नहीं |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 8 Hours |
| Load Options | 4 CFL, 4 Fans, 1 TV |
| Colour | Black |
| Efficiency | 90% |
| Output Voltage | 180V |
| Output Frequency | 50Hz, +/-2Hz |
| Overload | >105% |
| Change Over Time | 10 ms |
| Input Voltage | 180 VA |
| Input Frequency | 50Hz, +/-2Hz |
| Number of Batteries | 1 |
| Emergency Power Off | हां |
| Width | 31 cm |
| Height | 29 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Weight | 15.4 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic Warranty. |
| Covered in Warranty | Manufacturer Warranty of the product is limited to manufacturing defects only. |
| Not Covered in Warranty | Warranty does not cover any external accessories (such as battery, cable etc), damage caused to the product due to improper installation by customer. |
Luminous Zelio 1700 Pure Sine Wave Inverter
₹9,900
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा