| ब्रांड | Lloyd |
| मॉडल | 50 Inch LED Ultra HD (4K) TV (L50UJR) |
| Model Name | L50UJR |
| Display Size | 50 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Grey |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1461 mm x 903 mm x 264 mm |
| Weight (with stand) | 16.1 kg |
| Number of Cores | डुअल-कोर |
| Processor | Dual Core |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 3 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 (Bottom) |
| Brightness | 330 cd/m2 |
| Contrast Ratio | Dynamic (Static) |
| View Angle | 176 Degree |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 32 W |
| Power Consumption | 238 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
Lloyd 50 Inch LED Ultra HD (4K) TV (L50UJR)
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्