| ब्रांड | Lloyd |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (L32BC) |
| Model Name | L32BC |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2016 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 731 mm x 434.87 mm x 68.5 mm |
| Width x Height x Depth (with stand) | 731 mm x 470.13 mm x 188.6 mm |
| Weight (with stand) | 3.9 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| PC Audio In | हां |
| Headphone Jack | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 (Bottom) |
| Component In (RGB Cable) | 2 |
| Brightness | 350 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 1000:01:00 Static |
| View Angle | 178 degree |
| Aspect Ratio | 16:09, Zoom |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Power Consumption | 55 W, 1 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
Lloyd 32 Inch LED HD Ready TV (L32BC)
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्