| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CERY, Ebony Regal) | ₹ 29,999 |
एलजी 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CERY) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 29,999 है. एलजी 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CERY) की सबसे कम कीमत ₹ 29,999 फ्लिपकार्ट पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CERY) |
| Model Name | GL D211CERY |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Smart Inverter Compressor |
| Capacity | 204 L |
| Colours | Ebony Regal |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 4 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 132.20 x 56.50 x 0.00 |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 38 kg |
| Temperature Control | External Micom |
| Express Freezing | नहीं |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Glossy |
| Handle type | Ariana Handle |
| Gasket Type | Anti-bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Deodorizer | नहीं |
| Flexible Rack | हां |
| Other Features | Works without Stabilizer (90 - 310 V), 16 Ltr. Vegetable Box, Fast in Ice Making, Smart Connect, Solar Connect, Anti-Rat Bite |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor From LG |
एलजी 204 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (GL D211CERY)
₹29,999
विज्ञापन
ईरान पर अमेरिका के हमलों से क्रिप्टो मार्केट में गिरावट, बिटकॉइन का प्राइस 73,000 डॉलर से नीचे
Tata Motors ने लॉन्च किया Tiago EV का नया वर्जन, जानें प्राइस, फीचर्स
OnePlus 16 में 200 मेगापिक्सल पेरिस्कोप कैमरा का खुलासा, जबरदस्त डिस्प्ले से होगा लैस!
HMD Grand में आ सकती है 6000mAh की बड़ी बैटरी, 50MP डुअल कैमरा! रेंडर हुए लीक