| ब्रांड | Koryo |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Split AC (QUARTZ WFKSIAO1712A3S) |
| Model Name | QUARTZ WFKSIAO1712A3S |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2019 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3493.0 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 99.0 cm x 30.0 cm x 25.0 cm |
| Indoor Unit Weight | 11.0 kg |
| Outdoor W x H x D | 87.0 cm x 65.5 cm x 32.2 cm |
| Outdoor Unit Weight | 30.0 kg |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 950.0 W |
| Condenser Fin Type | Copper |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | Two Way |
| Air Circulation | 700.0 CMH |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Active Carbon Filter | नहीं |
| Deodorizing Filter | नहीं |
| Auto Restart | हां |
| Quiet Mode | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Memory Feature | नहीं |
| Emergency Operational Button | नहीं |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 5 Years on Compressor |
Koryo 1 Ton 3 Star Split AC (QUARTZ WFKSIAO1712A3S)
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!