| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Havells 75 L Desert Air Cooler (Kace 75, Blue & White) | ₹ 12,363 |
| Havells 75 L Desert Air Cooler (Kace 75, Blue & White) | ₹ 12,517 |
Havells 75 L Desert Air Cooler (Kace 75) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 12,363 है. Havells 75 L Desert Air Cooler (Kace 75) की सबसे कम कीमत ₹ 12,363 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Havells |
| मॉडल | 75 L Desert Air Cooler (Kace 75) |
| Model Name | Kace 75 |
| Colour | Blue & White |
| Type | Desert |
| Cooling Media | 3 side honeycomb pads |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 75 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | Low, Medium, High |
| Air Delivery | 2119 cfm |
| Air Deflection | 4 Way |
| Body Material | Plastic |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 5 |
| Number of Fan Blades | 3 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | नहीं |
| Dust Filter | नहीं |
| Other Convenience Features | Auto Fill, Mosquito Net |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Width x Height x Depth | 44.9 cm x 123.8 cm x 63.9 cm |
| Weight | 14.5 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Damage Resulting from Accidents, Mishandling or Negligence on Part of the Customer |
| Warranty Service Type | On-site |
Havells 75 L Desert Air Cooler (Kace 75)
₹12,363
विज्ञापन