| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Epson EcoTank L3251 Inkjet Multi Function Color Printer (Black) | ₹ 13,399 |
Epson EcoTank L3251 Inkjet Multi Function Color Printer की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 13,399 है. Epson EcoTank L3251 Inkjet Multi Function Color Printer की सबसे कम कीमत ₹ 13,399 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Epson |
| मॉडल | EcoTank L3251 Inkjet Multi Function Color Printer |
| Printing Method | Inkjet |
| Printer Type | Multi Function |
| Model Name | EcoTank L3251 |
| Printing Output | Color |
| Functions | Print, Copy, Scan |
| Brand | Epson |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
| Ideal Usage | Home & Small Office |
| Max Print Resolution (Colour) | 5760 x 1440 dpi |
| Max Print Resolution (Mono) | 5760 x 1440 dpi |
| Print Speed Color | 5 ipm |
| Print Speed Mono | 10 ipm |
| Duplex Print | Manual |
| Additional Features | Heat Free Technology, Friction Feed, Energy Star Certified, 1 Paper Tray, Online Guide, Page Yield: 6000, Space-saving Design, High Quality and Durability, Distinctive Print Speed,1 Black Ink Bottle present inside the box |
| Auto Document Feeder | Manual |
| Media Types Supported | USB, Wifi, Apple print |
| Media Size Supported | A4, A5, A6, B5, DL, C6 |
| Wireless Support | हां |
| USB Support | USB 2.0 |
| Bit Depth Colour | 48-bit input, 24-bit output |
| Scanning Speed Colour | Up to 11 sec / 28 sec |
| Scanning Speed Mono | Up to 11 sec / 28 sec |
| Scan Area Size | 216 x 297 mm (8.5 x 11.7") |
| Optical Scanning Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Type | Flatbed colour image scanner |
| Height | 38.7 cm |
| Width | 17.95 cm |
| Weight | 4.4 kg |
| Depth | 39.1 cm |
| Operating System | Windows XP / XP Professional / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 Mac OS X 10.6.8 or later |
| Compatible Colour Cartridge | Epson T00V2 Cyan Ink Bottle,Epson T00V3 Magenta Ink Bottle,Epson T00V4 Yellow Ink Bottle |
| Compatible Black Cartridge | Epson C13T00V198 Black Ink Bottle |
| Power Requirements | 2 pin plug |
| Power Consumption (Active) | 12 w |
Epson EcoTank L3251 Inkjet Multi Function Color Printer
₹13,399
विज्ञापन
Realme 16 5G 7000mAh बैटरी के साथ भारत में लॉन्च, अच्छी सेल्फी के लिए बैक में लगा है शीशा!
200 मेगापिक्सल कैमरा, 7000mAh बैटरी के साथ Vivo V70 FE लॉन्च, जानें सबकुछ
Redmi Note 15 SE भारत में लेटेस्ट AI फीचर्स, 5800mAh बैटरी के साथ लॉन्च, जानें सबकुछ