| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Dyson Cool Room Air Purifier (Black) | ₹ 47,616 |
Dyson Cool Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 47,616 है. Dyson Cool Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 47,616 फ्लिपकार्ट पर 29th April 2026 को है.
| ब्रांड | Dyson |
| मॉडल | Cool Room Air Purifier |
| Model Name | Purifier Cool |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA, Activated Carbon |
| डाइमेंशन | 80.00 x 22.00 x 0.00 |
| Depth | 20.4 cm |
| Weight | 4.2 kg |
| Shade | Black & Nickel |
| Material | ABS Plastic |
| Coverage Area | 600 sq.ft |
| Control Type | Remote, Mobile App |
| Suitable For | Office, House |
| Air Flow Level | 0.36 cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 10 |
| Indicators | 4 Different Pollutants in Real-time - PM2.5, PM10, VOCs, NO2 |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Display Type | LCD |
| Silent Mode | हां |
| Timer | हां |
| Power Consumption | 40 W |
| Warranty Summary | In Case of Manufacturing Defect the Warranty Covers Parts and Labour Cost for 2 Years Replacement of the Product is Subject to Brand's Descretion and Depends Upon the Extent of the Fault Identified By Brand Service Engineer. |
Dyson Cool Room Air Purifier
₹47,616
विज्ञापन
Samsung देगी Meta, Apple को टक्कर? ला रही AI स्मार्ट ग्लासेस!
सबसे महंगी क्रिप्टोकरेंसी में बड़ी खरीदारी, Strategy ने खरीदे 3,200 से ज्यादा बिटकॉइन
Google से मिनटों में ढूंढें खोया हुआ फोन, नुकसान से तुरंत होगा बचाव, जानें आसान तरीका