| ब्रांड | Daiwa |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (D32D1) |
| Model Name | D32D1 |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 736 mm x 437 mm x 78 mm |
| Weight (without stand) | 4.22 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 736 mm x 474 mm x 190 mm |
| Weight (with stand) | Package Dimensions (W x H x D): 810 x 510 x 135 mm, Package Weight: 6.9 kg |
| Number of Cores | डुअल-कोर |
| Processor | Cortex A7 Dual Core 1.3 GHz |
| Graphic Processor | Multi Core Mali 450 MP2 |
| RAM Capacity | |
| Storage Memory | |
| Operating System | Android |
| RAM | 1 जीबी |
| Storage Capacity | 8GB |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Brightness | 280 nits |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | Aspect Ratio (16:9, 4:3, Auto / Zoom 1 / Zoom 2 / Just Scan) |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 50 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
Daiwa 32 Inch LED HD Ready TV (D32D1)
विज्ञापन
25 इंच बड़े 300Hz डिस्प्ले के साथ Redmi G25 2026 गेमिंग मॉनिटर हुए लॉन्च, जानें सबकुछ
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत
8 हजार सस्ता खरीदें Samsung का 6000mAh बैटरी, 50MP कैमरा वाला फोन