| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Carrier 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (Copper Condensor, DURAFRESH NEO X CAI12DN3R39F0, White) | ₹ 33,988 |
Carrier 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (DURAFRESH NEO X CAI12DN3R39F0) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 33,988 है. Carrier 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (DURAFRESH NEO X CAI12DN3R39F0) की सबसे कम कीमत ₹ 33,988 फ्लिपकार्ट पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | Carrier |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (DURAFRESH NEO X CAI12DN3R39F0) |
| Model Name | DURAFRESH NEO X CAI12DN3R39F0 |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5200.0 W |
| Compressor | High EER Rotary - BLDC |
| Refrigerant | R410A |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 965.0 mm x 319.0 mm x 215.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 11.4 kg |
| Outdoor W x H x D | 770.0 mm x 555.0 mm x 300.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 27.9 kg |
| Other Dimensions | Indoor Unit Gross Weight: 14.8 kg, Connecting Pipe: Cu - Cu (1/2 inch and 1/4 inch) |
| Indoor Noise Level | High - 44.0 dB, Low - 37.0 dB |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.8 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1750.0 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Other Air Flow Features | Air Vent: Cross Flow |
| Air Circulation | 850.0 CMH |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Catalyst Filter |
| Other Features | LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
Carrier 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (DURAFRESH NEO X CAI12DN3R39F0)
₹33,988
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट